O výrobcích

Šperky

Pro výrobu našich šperků používáme jako základní materiál ušlechtilé kovy - měď a tombak, do kterých zapracováváme polodrahokamy i drahokamy a říční perly. Šperky jsou povrchově upraveny stříbřením či zlacením (starostříbro, starozlato), na zakázku lze jako povrchovou úpravu použít i rhodium. Jako poslední vrstva je použit vypalovací lak Clear, jenž zabraňuje stárnutí a zčernání šperku, který se tímto stává odolnějším vnějších vlivů. Všechny naše výrobky jsou zdravotně nezávadné.

Cín

Klasické tíhové lití cínu používané již v gotice podstatně vylepšené novými technologiemi formování nás dovedlo k možnostem odlít do opakovatelné formy téměř jakkoliv plastický předmět. V naší nabídce naleznete například....

Šachové sety

Výroba šachů vychází z výšezmíněné technologie lití cínu, kde plasticita figury není problém, ale na rozdíl od odstředivého lití je výhodou. Nabízíme tyto povrchové úpravy: pomědění, staroměď, starocín, ruční malba, stříbření, zlacení, starostříbro, starozlato. Lze u nás najít různé typy šachů od historických až po moderní.

Svíčky

Letité zkušenosti s litím cínových figur naše firma zúročila vývojem nové technologie formování a lití ručně vyráběných originálnách svíček exkluzivního designu. Postupem času jsme se dobrali tak vysoké úrovně vzhledu svíček, že je mnozí lidé spíše sbírají jako originální dekoratérské kousky, než aby je kupovali pouze jako předmět denní spotřeby. V naší nabídce naleznete i dárkové sety v dřevěných krabičkách.

Sklenice

Novou součástí našeho sortimentu jsou sklenice z lesního skla s cínovou nohou. Uvádíme na trh autorskou kolekci luxusního nápojového skla s moderními, klasickými i historizujícími motivy. Nohy pro sklenice jsou umělecké plastiky vypracované do maximálních detailů, které představujeme široké veřejnosti ve dvou povrchových úpravách- klasické (cín s patinou) a ve vulkanické mědi s patinou . Kombinace neobvyklých odlitků a tradičního zeleného skla s neobvyklým kouřovým nádechem podtrhuje jiskrnost podávaného nápoje a zvyšuje estetický požitek z konzumace.